23.12.20

ШАГ "Я родным краем ганаруся і ведаю - я не адзін"

Мая зямля, мой родны дом
Завецца Беларуссю.
Я знаю: пад тваім крылом
Заўсёды прытулюся.
У час трывогі і бяды
З табою мы адзіныя,
З любоўю шчыраю заўжды
Заву цябе Радзімаю.

Незалежная і квітнеючая Беларусь, малая радзіма ў лёсе кожнага чалавека, суверэнітэт, незалежнасць, пачуццё гонару за дасягненні сваёй краіны, маштабныя сацыяльныя аб'екты, значныя прамысловыя аб'екты, сацыяльна-эканамічнае развіццё рэгіёнаў, актыўная грамадзянская пазіцыя.

23 снежня ў рамках інфармацыйна-адукацыйнага праекта "Школа актыўнага грамадзяніна" (крок), арганізаваны адзіны інфармацыйны час для навучэнцаў 8-11 класаў па тэме "Я родным краем ганаруся і ведаю - я не адзін".

На інфармацыйнай гадзіне ў рамках праекта разгледзелі два інфармацыйныя блокі.

У першым блоку "дасягненні суверэннай Беларусі ў розных сферах грамадскага жыцця" акцэнтавалі ўвагу на тым, што ў мэтах стымулявання сацыяльна-эканамічнага развіцця рэгіёнаў, фарміравання актыўнай грамадзянскай пазіцыі ў насельніцтва, захавання гісторыка-культурнай і духоўнай спадчыны 2018-2020 гады праходзілі пад знакам Года малой радзімы

У другім блоку "Марафон добрых спраў - наш уклад у развіццё малой радзімы", увагу хлопцаў завастрылі на тым, што малая радзіма для навучэнцаў - гэта і прырода, якая іх акружае, сям'я, дом, школа, гэта памятныя месцы роднага горада, яго гістарычныя і культурныя цэнтры.

Беларусь - прыгожая і добраўпарадкаваная краіна з чыстымі ўтульнымі гарадамі, дагледжанымі сельгасугоддзямі, багатай прыродай. Дзяржава шмат зрабіла ў гэтым кірунку.

Падводзячы вынікі інфармацыйнай гадзіны, прагучалі словы: "давайце пакажам, што мы сапраўдныя і руплівыя гаспадары сваёй зямлі. Нас шмат, і таму нават самы сціплы ўклад кожнага згуляе сваю ролю, зробіць краіну яшчэ больш прыгожым".