Аб установе

Структура ДУА "Сярэдняя школа №1 імя Героя Савецкага Саюза

П.А. Крываноса г. Клічава"

Пасада Прозвішча, імя, імя па бацьку, тэлефон
Дырэктар

Кніга Наталля Іванаўна

працоўны тэлефон +375 2236 79-062

Прыёмная

Дзёміна Юлія Анатольеўна

працоўны тэлефон +375 2236 79-062

Факс: +375 2236 79-062

Намеснік дырэктара па вучэбнай рабоце

Коўрык Алена Аляксандраўна

працоўны тэлефон +3752236 79-061

Намеснік дырэктара па вучэбнай рабоце

Зінкевіч Эла Рыгораўна

працоўны тэлефон +375 2236 79-061

Намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце

Аляксандровіч Ірына Казіміраўна

Кіраўнік па ваенна-патрыятычнаму выхаванню

Рудніцкі Аляксандр Міхайлавіч

працоўны тэлефон +375 2236 70-437

Намеснік дырэктара па гаспадарчай частцы

Жалянкоў Аляксандр Сяргеевіч

Педагагічны калектыў

Метадычныя аб'яднанні настаўнікаў

Метадычнае аб'яднанне  Кіраўнік

Метадычнае аб'яднанне настаўнікаў пачатковых класаў

Яскевіч С.А.

Метадычнае аб'яднанне класных кіраўнікоў

Шыманоўская Ю. М.

Метадычнае аб'яднанне настаўнікаў матэматыкі, фізікі і інфарматыкі

Шыршова А.В.

Метадычнае аб'яднанне настаўнікаў замежнай мовы

Асіпенка І.В.

Метадычнае аб'яднанне выхавальнікаў ГПД

Базылёва Таццяна Аляксандраўна

Метадычнае аб'яднанне настаўнікаў-філолагаў (рускай і беларускай мовы і літаратуры)

Калашнікава А. В.

Група сацыяльна-педагагічнага і псіхалагічнага суправаджэння вучняў з АПФР

Зінкевіч Эла Рыгораўна

Тэхнічны персанал

Навучэнцы

Дзяржаўная ўстанова адукацыі "Сярэдняя школа №1 імя Героя Савецкага Саюза П. А. Крываноса Г. Клічава" ажыццяўляе дзейнасць у адпаведнасці з Канстытуцыяй Рэспублікі Беларусь, Кодэксам Рэспублікі Беларусь аб адукацыі, іншымі актамі заканадаўства, рашэннямі мясцовых выканаўчых і распарадчых органаў улады і кіравання, лакальнымі нарматыўнымі актамі, міжнароднымі дагаворамі Рэспублікі Беларусь, ратыфікаванымі ва ўстаноўленым заканадаўствам парадку, а таксама статутам дзяржаўнай установы адукацыі "Сярэдняя школа №1 імя Героя Савецкага Саюза П. А. Крываноса Г. Клічава"".

Установа адукацыі рэалізуе адукацыйныя праграмы агульнай сярэдняй адукацыі, праграму выхавання і абароны правоў і законных інтарэсаў дзяцей, якія знаходзяцца ў сацыяльна небяспечным становішчы, гэтак жа можа рэалізоўваць адукацыйную праграму спецыяльнай адукацыі на ўзроўні агульнай сярэдняй адукацыі, адукацыйную праграму спецыяльнай адукацыі на ўзроўні агульнай сярэдняй адукацыі для асоб з інтэлектуальнай недастатковасцю, адукацыйную праграму дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі, і ў мэтах спартыўнай падрыхтоўкі навучэнцаў можа арганізоўваць вучэбна-трэніровачны працэс па відах спорту.

МЭТЫ, ЗАДАЧЫ і ФУНКЦЫІ

дзяржаўнай установы адукацыі

"Сярэдняя школа №1 імя Героя Савецкага Саюза

П.А. Крываноса г. Клічава "

(Са Статута дзяржаўнай установы адукацыі)

Мэта: рэалізацыя дзяржаўных адукацыйных стандартаў агульнай сярэдняй адукацыі, фарміраванне адукаванай, сацыяльна, духоўна і маральна сталай, творчай асобы, выхаванне грамадзяніна Рэспублікі Беларусь, павагі да правоў і свабод чалавека, любові да Радзімы, сям'і, прывіццё навыкаў здаровага ладу жыцця.

Задача:

1. арганізацыя адукацыйнага працэсу па рэалізацыі адукацыйных праграм агульнай сярэдняй адукацыі, праграмы выхавання і абароны законных правоў і інтарэсаў дзяцей, якія знаходзяцца ў сацыяльна небяспечным становішчы, адукацыйнай праграмы спецыяльнай адукацыі на ўзроўні агульнай сярэдняй адукацыі, адукацыйнай праграмы дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі;

2. задавальненне патрэб асобы ў інтэлектуальным, культурным і маральным развіцці;

3. захаванне і прымнажэнне маральных і культурных каштоўнасцяў грамадства;

4. стварэнне ўмоў для фізічнага ўдасканалення, авалодання каштоўнасцямі і навыкамі здаровага ладу жыцця;

5. забеспячэнне сацыяльнай абароны навучэнцаў і устаноўленых заканадаўствам сацыяльных гарантый;

6. фарміраванне грамадзянскасці, патрыятызму і нацыянальнай самасвядомасці на аснове дзяржаўнай ідэалогіі;

7. фарміраванне маральнай, эстэтычнай і экалагічнай культуры;

8. фарміраванне культуры сямейных адносін;

9. стварэнне ўмоў для сацыялізацыі і самаразвіцця асобы навучэнца.

Функцыя:

* арганізацыя работы па рэалізацыі дзяржаўнай палітыкі ў сферы агульнай сярэдняй адукацыі і выкананне Кодэкса Рэспублікі Беларусь аб адукацыі і іншых нарматыўных прававых актаў, якія рэгулююць дзейнасць устаноў агульнай сярэдняй адукацыі.

* павышэнне якасці адукацыйнага працэсу праз прымяненне сучасных падыходаў да арганізацыі адукацыйнай дзейнасці, бесперапыннае ўдасканаленне прафесійнага ўзроўню і педагагічнага майстэрства настаўніка.

* забеспячэнне ўкаранення эфектыўных механізмаў арганізацыі адукацыйнага працэсу, стварэнне ўмоў для дынамічнага развіцця адукаванай, усебакова развітай асобы, выхаванне грамадзяніна Рэспублікі Беларусь.

Кантактная інфармацыя

Тэлефоны "гарачых ліній", тэлефоны даверу і даведачных службаў

Эмблема, сцяг