19.11.20

Сёння, 19 лістапада, у нашай школе праходзіць акцыя "Пакаленне, якое не паліць: мы за жыццё без тытунёвага дыму" ў рамках Міжнароднага дня адмовы ад курэння.

Шматлікія даследаванні паказалі, што пік цікавасці да цыгарэт прыпадае на 5-8 класы. Таму важна размаўляць з дзецьмі пра шкоду курэння-даступна растлумачыць і з дапамогай фактаў паказаць, якую шкоду наносіць арганізму гэтая згубная звычка.

Раніцу сённяшняга дня пачалося з выступлення агітбрыгады «Некурящее пакаленне: мы за жыццё без тытунёвага дыму». Хлопцы з 10 "Б" класа распавялі навучэнцам 7-11 класаў, як выдатна не паліць.

Мабільныя групы з 9 "Б" класа наведалі навучэнцаў 1-6 класаў і ў гульнявой форме правялі з хлопцамі занятак" Курыць - здароўю шкодзіць!».

Медсястра школы Алена Іванаўна ў гутарцы з навучэнцамі 8 "Б" распавяла, што цыгарэта - гэта той жа наркотык. Механізм прывыкання да тытуню такі ж, як да іншых псіхаактыўных рэчываў, і пазбавіцца ад такой залежнасці вельмі складана.

Акцыя "Пакаленне, якое не паліць: мы за жыццё без тытунёвага дыму" ў рамках Міжнароднага дня адмовы ад курэння працягваецца.

Сачыце за навінамі…